Feierabend-Rezepte: Schnell und einfach zubereitet

Rychlá večeře: Na stole za pár minut

Měli jste těžký den a jediné, co vám může zlepšit náladu, je dobré jídlo? Máte dvě možnosti. První z nich je rozvoz jídla. Druhá je rychlá večeře připravená doma.

Že vám vaření ještě zhorší náladu? Vybrali jsme pro vás recepty, které jsou rychle hotové a tak chutné, že po prvním soustu zapomenete na špatný den. Malý tip: Některé z našich receptů jsou skvělé i jako základ pro další jídlo. Pokud vám tedy zbyly zbytky, přidáním několika ingrediencí nebo přílohy máte najednou oběd na další den. Zabijete dvě mouchy jednou ranou, jděte do toho!

Obsah článku Rychlá večeře

Saláty

Těstoviny

Bowls, dušená jídla a další

Z trouby

Polévky

Sendviče

Saláty

Zejména v létě, kdy si chcete po práci užít příjemné počasí, je rychlá večeře jasnou volbou. Pokud chcete mít jídlo hotové doslova za pár minut, připravte si salát. Ať už se jedná o klasický salát s ledovým salátem, efektní kuskus, nudle orzo nebo cokoli jiného, salát se vždycky hodí a je skutečným hrdinou kategorie “rychlá večeře” Buďte kreativní a přizpůsobte si naše recepty podle sebe, nebo si v míse vykouzlete recept zcela vlastní, třeba i s použitím toho, co vám zbylo z předchozího dne.

Těstoviny – italská rychlá večeře

Ať už si vyberete jakýkoli druh, jejich příprava je vždy velmi rychlá. Dopřejte si krémovou omáčku nebo cokoli, co vám zvedne náladu. Klasická carbonara, s rajčatovou omáčkou nebo s pestem, milujeme všechny druhy a nikdy se jich nenabažíme. Těstoviny jako rychlá večeře? Nejlepší na tom je, že ať už k těstovinám dáte cokoli, budete to mít hotové dřív, než je uvaříte. (A ano, víme, že sýrové špecle se nepočítají mezi klasické těstoviny – ale nechceme vás o tento chutný recept ochudit.)

Bowls, dušené jídlo a další

Vaření je také o tom, že se podíváte do lednice a vytáhnete to, co už jste připravili nebo co není třeba vařit, a zkombinujete to novým způsobem. Nejjednodušší je to s miskami, proto bowl. Ať už s rýží nebo jiným základem: do bowl se vejde cokoli, co máte rádi. Překvapení této kategorie: jednoduché kari, farmářský guláš a další dušené pokrmy jsou také velmi rychle hotové. Stačí vše nakrájet, hodit do hrnce a chvíli počkat.

Rychlá večeře z trouby

Předehřejte troubu, vhoďte ingredience a počkejte: pravděpodobně neexistuje jednodušší způsob, jak si po práci připravit chutné jídlo a zároveň udělat pár domácích prací. Chcete se trochu inspirovat? Dáme si několik receptů na rychlou večeři.

Polévky k večeři

Jste milovníky polévek? Pak je tato kategorie určena právě vám! Ať už se jedná o klasickou nebo méně tradiční polévku, rádi používáme hrnec GrandPrix ThermoPot. Jednoduše vložíte všechny ingredience, necháte je za stálého míchání vařit a pak případně vše společně přecedíte. Je jednoduchá, chutná a zejména na podzim nebo v zimě je to polévka, která vás zahřeje a dodá vám tu správnou náladu. Už máte chuť?

Sendviče, králové kategorie rychlá večeře

Vezměte si chléb. Klasický pšeničný, toastový nebo pitu. Vložte do něj vše, co máte doma, a co se vám zlíbí. Hotovo! Na talíři už na vás čeká rychlá večeře přesně podle vaší chuti. Chcete-li sendvič si můžete ohřát nebo ho zapečte. Dobrou chuť i na pohovce před televizí.

Written by:

Svenja se v kuchyni ráda zaměřuje na nejmenší detaily. Testuje vše od občerstvení a rychlých receptů až po vícechodové menu, dokud to nebude dokonalé.

Napsat komentář