Muttertags-Rezepte: Geschenk wird an Mutter überreicht.

Den matek: ukažte své mamince, jak moc vám na ní záleží

Den matek je za dveřmi a vy chcete letos potěšit svou maminku vlastnoručně vyrobeným dárkem? To je krásný nápad! Už to však nemusí být jen malované obrázky, ručně vyráběné poukázky nebo podobné předměty, jako tomu bylo v minulosti. Co takhle chutná a speciální snídaně, krásný dort ke Dni matek nebo skvělá hostina při této příležitosti? Pro všechny tyto nápady máme nejlepší recepty ke Dni matek.

Den matek se slaví druhou květnovou neděli. Letos připadá na 14. května. Je tedy nejvyšší čas pořídit si správné recepty ke Dni matek.

Obsah: Den matek – Recepty na celý den

  1. Raňajky na Deň matiek: chutný začiatok dňa
  1. Koláče a torty na Deň matiek: naše najobľúbenejšie recepty 
  1. Výdatné recepty na Deň matiek: Chutné jedlá na slávnostnú tabuľu
  1. Malé darčeky z kuchyne na Deň matiek

Snídaně ke Dni matek: vše pro chutný začátek dne

Překvapte svou maminku hned ráno dobrou snídaní a dejte jí najevo, že ji máte rádi. Aby to nebylo stejné jako obvykle, přinášíme vám malou sbírku receptů na snídani ke Dni matek, které vypadají obzvláště dobře u postele, ale i na stole.

Inspirujte se našimi recepty ke Dni matek a připravte si letos k snídani něco speciálního. Náš absolutní favorit? Rozhodně jsme si vybrali palačinky Red Velvet:

Red Velvet Palačinky jsou prezentovány s polevou na bílém talíři s ozdobou.
Palačinky Red Velvet

Můžete však použít i mnoho dalších receptů na skvělou snídani, která bude příjemným překvapením na Den matek. Domácí dipy a pomazánky, smoothies, domácí chléb nebo osvěžující koktejl jsou jen některé z mnoha příkladů! Vy víte nejlépe, co má vaše maminka ráda!

Dorty a koláče ke Dni matek: naše oblíbené pekařské výtvory

Pěkným gestem je dort nebo koláč s oblíbenou příchutí vaší maminky. Dáte tak najevo, že ji dobře znáte a víte, jak ji potěšit. Kromě toho, když si s maminkou dáte kousek sladkého dortu, taky vás to potěší, ne? Zejména na Den matek doporučujeme spoustu sladkých výtvorů k pečení

I v této kategorii vám rádi ukážeme našeho absolutního favorita pro Den matek. Konkrétně náš lahodný jahodový dort! Ano, je trochu složitější, ale rozhodně stojí za to!

Jahodový odkapávací dort se podává zdobený na dortovém talíři.
Jahodový drip dort

Ale samozřejmě záleží na tom, co máte s maminkou nejraději. Máte chuť na další recepty na dorty ke Dni matek? Jsou tady!

Vydatné recepty na Den matek: chutné pokrmy na slavnostní stůl

Chcete letos ohromit svou maminku svými kuchařskými dovednostmi? Pak jsou pro vás naše slané recepty ke Dni matek vhodnou kategorií! Protože tyto recepty vám na talíři vytvoří skvělou podívanou. Ale abychom byli upřímní, tohle jsou snadné recepty ke Dni matek, které můžete připravit, i když nemáte michelinskou hvězdu na kuchařském klobouku.

Když jsme měli vybrat hlavní chod pro vaše menu ke Dni matek, jen těžko jsme se mohli rozhodnout. Proto jsou dva. Jedním z nich je lahodný a vydatný parmazánový řízek a druhým vegetariánská alternativa: křupavé kuličky z quinoy. Co si vyberete?

Kromě těchto dvou receptů máme samozřejmě mnoho dalších nápadů. Pokud je dobré počasí, určitě stojí za to rozdělat gril. Nebo si přece jen dáme lehký salát? Podle toho, co se vaší mamince a vaší rodině nejvíce líbí, si můžete vybrat:

Drobné dárky z kuchyně ke Dni matek

Kromě všech výše uvedených lahůdek existují také drobné výtvory, které se skvěle hodí jako malý dárek. Ať už proto, že na Den matek nemůžete být s maminkou, nebo proto, že jí prostě chcete něco dát. Ručně psaný pozdrav z kuchyně je vždy dobrý nápad. Zde je několik receptů ke Dni matek, které můžete zabalit a darovat:

To je vše z našich receptů ke Dni matek, které vaši maminku zaručeně potěší. Máte chuť na víc? Pak se podívejte do našich kategorií předkrmů, dezertů nebo svačinek a najděte další recepty, které jsou ideální pro váš letošní Den matek. Doufáme, že si vaření a pečení užijete!

Written by:

Svenja se v kuchyni ráda zaměřuje na nejmenší detaily. Testuje vše od občerstvení a rychlých receptů až po vícechodové menu, dokud to nebude dokonalé.