Kürbis-Rezepte: Kürbis wird auf einem rustikalen Brett geschnitten.

Dýňové recepty: nejlepší a nejzajímavější!

Symbol podzimu? Rozhodně dýně! Její chuť nás nikdy neomrzí. Stejně jako tvůrčí možnosti, které nabízí. Toto jsou naše nejoblíbenější recepty z dýně. Plněné, pečené, vařené nebo pyré. Dýně není jen barva, ale také živiny, vitamíny a především kreativita. Mimochodem, možná vás napadne, že naším favoritem je dýně Hokkaido. To má praktický důvod. Nemusí se loupat, což ušetří spoustu času.

Na jiné druhy dýní jsme rozhodně nezanevřeli. Věnovali jsme jim celý článek, ve kterém jsme se zabývali tím, který druh je pro co nejvhodnější: XYZ

Recepty z dýně: Toto jsou naše nejoblíbenější

Dýně je v kuchyni velmi vděčná. Lze ji zařadit téměř do každého jídla. Můžete z ní připravit krémovou omáčku, použít ji do salátu, marinovat ji a podávat jako přílohu nebo ji zapéct v troubě. Díky ní je podzimní vaření doslova radost. To je naše inspirace pro recepty, které byste měli na začátku dýňové sezóny připravit jako první.

Pečená dýně

Dýňové pyré není konečným cílem. Je to vlastně jedna z ingrediencí, ze kterých můžete připravit další zajímavé pokrmy. Pyré můžete koupit nebo si ho rychle připravit tak, že dýni nakrájíte na kostičky, uvaříte doměkka a prolisujete přes jemné síto. Můžete přidat libovolné koření.

Co tedy péct z dýňového pyré? Toto jsou naše tipy:

Dýňová semínka a recepty z dýní?

Náš seznam tipů na zajímavé recepty z dýně zdaleka nekončí. Máme také například slavné Pumpkin Spice Latte nebo recepty, ve kterých jsme použili dýňová semínka. Zařaďte tyto recepty do svého repertoáru a podávejte během dýňové sezóny stále něco nového!

Halloweenská dýně trochu jinak

Halloween, svátek, který je u nás stále populárnější, se neobejde bez vyřezávané dýně. V našem archivu však najdete i recepty z dýní, které jsme připravili právě pro tento svátek. Jsou děsivé i zábavné:

Written by:

Svenja se v kuchyni ráda zaměřuje na nejmenší detaily. Testuje vše od občerstvení a rychlých receptů až po vícechodové menu, dokud to nebude dokonalé.