Kokosové mléko

Kokosové mléko se v našem rychlém a snadném receptu vyrábí ze sušeného strouhaného kokosu a vody. Výroba vlastních alternativních mléčných výrobků je levnější než jejich nákup a navíc se nemusíte obávat zbytečných přídatných látek nebo obalů obsahujících BPA. Chcete-li získat kokosové mléko s hedvábně hladkou konzistencí, musíte z něj odfiltrovat usazeniny. Toto mléko je skvělé na spoustu věcí: zmrzlinu, batátová chana masala, makarony se zeleninou, mléčné koktejly a další!

Bez hodnocení

Ingredience

Počet porcí
40 g strouhaného kokosu
Pomůcky
Výrobce rostlinného mléka (Marcia)

Nutriční informace

87 Kalorie
1 g Sacharidy
8 g Tuky
1 g Bílkoviny

Postup

1.

Příprava strouhaného kokosu

Kokosové vločky ručně omyjte a osušte.
Označit jako dokončené
2.

Připravte výrobník mléka

Naplňte nádržku na vodu filtrovanou vodou. Do mísy přidejte strouhaný kokos.
Označit jako dokončené
3.

Nastavení výrobníku rostlinného mléka

Stiskněte tlačítko Start, tlačítkem Volba zvolte příslušný program. Opakovaně stiskněte pulzní tlačítko, dokud nedosáhnete objemu 600 ml. Stiskněte tlačítko Start. Po 17 minutách nebo po zaznění zvukového signálu je mléko hotové. Mléko můžete ihned vypít. Zbytek přelijte do láhve s těsně přiléhajícím uzávěrem a uchovávejte v chladničce.
Označit jako dokončené

Poznámky

Jedna porce odpovídá přibližně 200 kokosového mléka. Z receptu můžete připravit 3 porce.
Kokosové mléko lze velmi dobře použít k přípravě kari, zeleninových pánví apod. Skvěle vypadá také v mléčných koktejlech.
Po tom, co výrobník skončí svou práci, můžete nádobu vyjmout za rukojeť (pozor, je horká!). Zařízení se poté automaticky vyčistí.
Výživové údaje jsou přibližně vypočítány na základě uvedených složek. Odchylky jsou možné.

Napsat komentář