Vánoční mocktail

Vánoční mocktail: nealkoholický společník na Vánoce

 

S příchodem vánočního období se otevírá svět plný chutí, vůní a útulné atmosféry. V tomto kouzelném období jsou naše domovy plné vůně pečeného cukroví a vánočního koření. Vánoční mocktail je součástí této sváteční tradice a představuje skvělou pochoutku pro každého, kdo hledá osvěžující nealkoholický nápoj.

Přejít na recept

Mocktail, spojení slov “mock” a “cocktail”, je nealkoholický nápoj, který napodobuje chutné vlastnosti tradičních alkoholických koktejlů, ale bez obsahu alkoholu. Je to skvělá alternativa pro ty, kteří si chtějí vychutnat komplexní a bohatou chuť, ale zároveň se chtějí vyhnout alkoholu.

Vánoční atmosféra ve skle

Vánoční mocktail je víc než jen nápoj – je to zážitek, který vystihuje podstatu Vánoc. Tento mocktail kombinuje tradiční vánoční ingredience, jako je brusinkový džus, pomerančový džus a zázvorové pivo, a nejenže potěší chuťové pohárky, ale také navodí sváteční atmosféru.

Nealkoholické míchané nápoje jako vánoční občerstvení

Nealkoholické míchané nápoje, jako je tento vánoční mocktail, jsou ideálním doplňkem vánočních svátků. Nabízejí příjemné občerstvení a jsou ideální pro rodinné oslavy všech věkových kategorií. Mohou sloužit jako skvělý aperitiv nebo doplněk vánočního stolu plného tradičních pokrmů.

Jedinečnost vánočního mocktailu

Náš vánoční mokktail přináší jedinečnou kombinaci chutí – sladké brusinkové a pomerančové šťávy, pikantního zázvorového piva a bohaté grenadiny. Tento nápoj doplněný estetickými prvky, jako jsou čerstvé brusinky, tyčinky skořice a snítky rozmarýnu, je nejen chutný, ale také vizuálně přitažlivý. Chcete-li vyzkoušet další lahodné nápoje a limonády, neváhejte se inspirovat naším archivem receptů.

Nezapomeňte, že dokonalé kombinace chutí dosáhnete dokonalým smícháním všech ingrediencí. Dokonce i ty tuhé, jako je led. Mějte proto vždy po ruce šikovného pomocníka – výkonný mixér.

Šťastné svátky

Vánoční mocktail je víc než jen nealkoholický nápoj – je to symbol radosti, štědrosti a sváteční nálady. Úžasné na něm je, že si ho může vychutnat doslova každý, protože neobsahuje alkohol. Jednoduchá příprava a bohatá škála chutí z něj činí dokonalý doplněk každé vánoční oslavy. Proto neváhejte a vychutnejte si tuto sváteční pochoutku, která do každé skleničky vnese trochu Vánoc. Vánoční mocktail je dokonalým způsobem, jak přivítat sváteční období s elegancí a stylem, a zároveň nabízí bezpečnou alternativu pro všechny, kteří se chtějí zapojit do oslav. Ať už jste doma s rodinou, nebo na vánočním večírku s přáteli, tento mocktail je vždy ideálním společníkem pro vytvoření nezapomenutelných a radostných vánočních vzpomínek.

Ohodnoťte náš recept!
0

Ingredience

Počet porcí
40 ml brusinkové šťávy
40 ml pomerančové šťávy
400 ml zázvorového piva
2lžíce grenadiny
1hrst brusinek
2 tyčinky skořice
4větvičky rozmarýnu
Pomůcky
Koktejlový šejkr

Nutriční informace

120 Kalorie
29 g Sacharidy
0 g Tuky
0 g Bílkoviny
Klarstein Kořenky
Klarstein Kořenky
1 439 Kč

Postup

1.

Příprava ingrediencí

Brusinkový a pomerančový džus protřepejte s polovinou rozmarýnu a ledem.
Označit jako dokončené
2.

Podávejte

Směs rozdělte do dvou sklenic, dolijte zázvorovým pivem a okraje opatrně přelijte grenadinou. Ozdobte rozmarýnem a skořicí.
Označit jako dokončené

Poznámky

Výživové hodnoty se odhadují podle surovin. Ve skutečnosti se mohou lišit.
 Uložit jako PDF