Domácí dýňové pyré

Domácí dýňové pyré je snadné a rychlé

S podzimem přichází jedno z gastronomicky nejrozmanitějších ročních období. Dýně kralují. Můžete je připravit mnoha způsoby. Jedním z nich je dýňové pyré. Je to velmi jednoduchý pokrm, který může být základem mnoha receptů. Samozřejmě vás může zahřát během dlouhých podzimních večerů.

Přejít na recept

Oranžová dýně má v kuchyni dlouhou tradici. Už naše babičky z něj uměly připravit chutná a výživná jídla. Dýňové pyré je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si dýni vychutnat. Nejenže je bohatý na vitamíny a minerály, ale má také vynikající přírodní chuť a jeho textura je jedinečná a nezaměnitelná.

Jak připravit dokonalé pyré?

Klíčem k úspěchu je výběr správné dýně. Nejlepší je sáhnout po dýni hokkaido nebo máslové dýni, které jsou díky své hladké a krémové konzistenci ideální pro přípravu pyré. Samotná příprava je rychlá a snadná. To mimochodem dokazuje i náš recept, který má pouze dva kroky. Včetně přípravy dýní. Pokud rádi experimentujete, můžete do dýňového pyré přidat i koření, například muškátový oříšek nebo skořici, a dodat mu tak zajímavý nádech.

Dýňové pyré je nejen chutné, ale také zdravé jídlo, které by nemělo chybět ve vašem podzimním jídelníčku. Je to ideální způsob, jak si vychutnat sezónní plody a zároveň dodat tělu potřebné vitamíny a minerály. Tak neváhejte a pusťte se do přípravy tohoto krále mezi podzimními pokrmy. Vaše chuťové buňky vám za to poděkují!

Chcete pyré použít jako základ pro jiný recept? Jděte do toho! Můžete z něj připravit i sladký dezert. Fantazii se meze nekladou. Stačí, když si uděláte více pyré, které uložíte do lednice, a kdykoli vás přepadne kulinářská múza, můžete ho vytáhnout ze sklenice a pustit se do toho.

Chcete-li si přípravu pyré ještě více usnadnit, použijte kuchyňský robot, mixér nebo ponorný mixér. Možností je opravdu hodně. Stejně jako příležitosti k inspiraci. V našem archivu najdete velké množství receptů, které se hodí jak pro podzimní období, tak i během celého roku.

Ohodnoťte náš recept!
0

Ingredience

Počet porcí
500 g dýně (hokkaido, cukrové nebo máslové)
Pomůcky
Mixér
nebo ponorný mixér

Nutriční informace

140 Kalorie
23 g Sacharidy
1 g Tuky
7 g Bílkoviny

Postup

1.

Příprava ingrediencí

Dýni zbavte semínek a nakrájejte na kostky. Uvařte ji v dostatečném množství vody do měkka.
Označit jako dokončené
2.

Rozmixujte na pyré

Vodu slijte, dýni rozmixujte na pyré a podle chuti osolte a opepřete. Nechte je vychladnout a uložte je do vzduchotěsné nádoby v chladničce.
Označit jako dokončené

Poznámky

Výživové hodnoty se odhadují podle surovin. Ve skutečnosti se mohou lišit.
Výživové hodnoty jsou uvedeny na 500 g pyré.
 Uložit jako PDF