Lískooříškové mléko s čokoládou

Lískooříškové mléko s čokoládou je jako nápoj s Nutellou, který vám rozhodně osladí ráno. Lískové oříšky jsou skvělým zdrojem bílkovin a zdravých tuků a jsou plné minerálů. Toto lískooříškové čokoládové mléko připomíná Nutellu, ale je pro vás mnohem zdravější. Je lahodné, krémové, čokoládové a mírně sladké. Čokoládové mléko s lískovými oříšky lze podávat chlazené s čokoládovými sušenkami nebo jako horkou čokoládu s veganskou šlehačkou. V našem průvodci vám vysvětlíme, jak najít tyto a mnoho dalších veganských alternativ. Lískooříškové mléko lze použít také do koktejlů, zmrzliny, dezertů nebo kávy. Stačí se napít! Výborné!

Ohodnoťte náš recept!
0

Ingredience

Počet porcí
80 g blanšírovaných lískových oříšků bez slupky najdete na internetu nebo v bio supermarketech. Případně můžete ořechy krátce blanšírovat v horké vodě a poté opatrně odstranit slupku
1špetka mořské soli
2vrchovaté lžičky kakaového prášku
3 datle
Pomůcky
Výrobce rostlinného mléka (Marcia)

Nutriční informace

196 Kalorie
7 g Sacharidy
16 g Tuky
5 g Bílkoviny

Postup

1.

Připravte výrobník mléka

Naplňte nádržku na vodu filtrovanou vodou. Vložte všechny ingredience do mixovací nádoby.
Označit jako dokončené
2.

Nastavte výrobník rostlinného mléka

Stiskněte tlačítko start, pomocí tlačítka volby vyberte vhodný program. Opakovaně stiskněte pulzní tlačítko, dokud nedosáhnete objemu 600 ml. Stiskněte tlačítko Start. Po 17 minutách nebo po zaznění zvukového signálu je mléko hotové. Mléko můžete ihned vypít. Zbytek přelijte do láhve s těsně přiléhajícím uzávěrem a uchovávejte v chladničce. Ve vzduchotěsné nádobě vydrží lískooříškové mléko v chladničce 3 až 5 dní.
Označit jako dokončené

Poznámky

Po tom, co výrobník skončí svou práci, můžete nádobu vyjmout za rukojeť (pozor, je horká!). Zařízení se poté automaticky vyčistí.
Jedna porce odpovídá přibližně 200 ml lískooříškového mléka. Z receptu můžete připravit 3 porce.
Výživové údaje jsou přibližně vypočítány na základě uvedených složek. Odchylky jsou možné.
 Uložit jako PDF