Svačina do školy, která školáka nadchne

Svačina do školy, která baví školáky

Základem správného vývoje každého dítěte je zdravá, vyvážená a kvalitní strava plná vitamínů a minerálů. Pokud máte doma školáka, určitě vás svačina do školy nejednou potrápila. Máme pro vás kreativní a zábavné tipy.

V článku se dozvíte:

  • Je skutečně důležité jak svačina vypadá?
  • Jak na srdíčkové nebo hvězdičkové sendviče.
  • Do čeho svačinu zabalit?
  • Proč zeleninu neskrývat do “lepeňáků.”
  • Jak ozvláštnit svačinu?

Ovoce, zelenina, chutné pečivo, jogurt… To vše nakopne organismus, zvýší energii a správné jídlo dokáže zvýšit i fungování mozku. Dokonalá svačina do školy pro vašeho školáčka není nic náročného.

Svačina do školy musí být hezká

Známá věta každé mámy a babičky: “Oči jedí první,” může znít zvláštně, ale je to opravdu pravda. Každý člověk raději sáhne po hezky naservírovaném jídle, které navíc oplývá zářivými barvami. Výjimkou nejsou ani děti. Svačina do školy, která je ohromí a budou ji chtít sníst hned, jak ji uvidí, není nic náročného.

Svačina do školy musí být vizuálně lákavá

Chcete-li své ratolesti dopřát skutečný zážitek, vykrajujte. Pomohou vám například vykrajovačky na vánoční perníčky. Vybírejte však ty větší. S trochou cviku budete brzy upravovat sendviče do různých tvarů i obyčejným kuchyňským nožem.

Děti nadchnou i barevné jednohubky, které jsou pro přípravu o něco jednodušší než vykrajovačky. Udělejte špízek ze sýru, hroznů a sendviče. Fantazii se meze nekladou.

Svačinový box hraje roli

Když dítěti připravujete svačinu do školy, sáhněte raději po miskách než po ubrousku či mikrotenových sáčcích. Správná dóza, miska či box udrží jídlo déle čerstvé, voňavé, křupavé a chutné. Kromě toho, pokud si zvolíte správnou misku, můžete jednotlivé části svačiny od sebe oddělit, a tak se nesmíchají kousky jídel a ani chutě.

Volbou, kterou určitě vykročíte tím správným směrem, jsou svačinové dózy schmatzfatz. Vnitřní nádoby lze odnímat, takže do dózy uložíte malé i větší kousky. Jídlo bude od sebe odděleno a ani při manipulaci s dózou se nesmíchá.

Mohlo by vás zajímat: Jak na pitný režim školáků?

Svačinová dóza schmatzfatz má 4 až 6 vnitřních přihrádek a je dostupná v celé paletě barev od zelené či modré, až po fialovou nebo oranžovou. Samotné dózy jsou nenáročné na údržbu, jelikož se dají pohodlně mýt v myčce nádobí.

Barvy lákají

Základem lákavého jídla je barevnost. Nikdo nechce jíst něco, co má nepříjemnou a nepřirozenou barvu. Vždy je proto lepší, když na talíři objevíte kousky zeleniny či ovoce. Při balení svačiny na ně nezapomínejte a neskrývejte je do „lepeňáků.“

K chlebíčku přibalte čerstvá voňavá červená rajčata, okurku či papriku. K tvarohu zase borůvky, jahody nebo maliny. Chléb s pomazánkou dozdobte pažitkou nebo bazalkou. Vánočku nebo muffiny dolaďte medem nebo lesním ovocem. Vykouzlíte tak chutnou, zdravou a pěkně vypadající svačinu.

Zdravá a chutná svačina do školy

Možností je opravdu mnoho a je jasné, že ne všechno chutná každému dítěti. Pokud vaše ratolest často sahá po sladkém, zdravou alternativou může být bílý jogurt s domácí marmeládou, ovoce a vločky. Chybu neuděláte ani s domácím banánovým chlebíkem nebo muffiny.

V jídelníčku školáka nesmí chybět ani pečivo, které obsahuje mnoho vitamínů B. Máslo, šunka a sýr školáka dostatečně nasytí, a když přidáte zeleninu, dostane se mu více potřebných živin a vitamínů.

Skvělou volbou u pečiva jsou i domácí pomazánky. Jsou rychlé, jednoduché, chutné a připravíte je téměř z čehokoli. Sýry, ryby, mrkev, vajíčko či brynza, opět je to o vaší kreativitě.