Moderní kuchyně je také o chytrých tricích

Moderní kuchyně nepotřebuje chemii

Častými a výbornými pomocníky při úklidu kuchyně jsou chlor, dezinfekční prostředky nebo alkohol. Moderní kuchyně se však bez nich obejde. Tradiční čisticí prostředky dráždí dýchací cesty nebo pokožku a poškozují povrchy. Tak to zkuste jinak!

Ekologický úklid kuchyně a kuchyňských pomocníků nemusí nutně znamenat nákup výrobků s nápisem “ECO” na obalu. Vyzkoušejte, co máte doma. Čistá kuchyně bez chemikálií není problém, stačí si zapamatovat několik drobných triků.

Citron nejen do čaje

Pokud se obáváte usazenin na hrncích, v  troubě, mikrovlnné troubě nebo na vodovodní baterii, sáhněte po citronu nebo citrodeku. V  případě citronu je třeba použít také jedlou sodu. Pokud používáte citrodeko, nemusíte přidávat nic dalšího. Nechte jej na špinavém povrchu několik minut působit a  poté nečistoty setřete namočenou houbou.

Mohlo by vás zajímat: Jak urychlit vaření? Potřebujete jen několik triků

Samotný citron však nabízí i další využití. Pokud ho zkombinujete s  trochou soli, můžete se zbavit nečistot na mramorovém povrchu. Toto ovoce dokonce dobře váže pachy, takže když kousek vložíte do lednice, zbavíte se nežádoucích pachů.

Dalším skvělým tipem je čištění mikrovlnné trouby. Nalijte vodu do mísy a  vložte do ní polovinu citronu. Vložte mísu do mikrovlnné trouby  a nastavte nejvyšší stupeň. Doba závisí na znečištění – nechte ji působit 2 až 10 minut. Po dokončení mikrovlnnou troubu otřete vlhkým hadříkem.

Moderní kuchyně si rozumí se sodou

Soda je skvělým pomocníkem při úklidu kuchyně
zdroj: shutterstock.com

V  případě jedlé sody jste si již jistě přečetli o  všech možných účincích, které nabízí. Nejen v  domácí kosmetice, ale i při domácích pracích může být velmi užitečná. Smíchejte dvě lžičky jedlé sody s  jednou lžičkou oleje a  směs naneste na spotřebiče nebo hrnce. Soda je zbaví nečistot, olej pomůže jejich lesku. Pak stačí otřít vlhkým hadříkem.

Ocet jako (ne)ochucovadlo

Ocet má v  kuchyni také velké zastoupení. A  to nejen jako dochucovadlo různých pokrmů. Můžete jím velmi účinně dezinfikovat všechny povrchy a  úspěšně ničit bakterie. Je také skvělým pohlcovačem pachů. A  pokud se obáváte šmouh na skle, nebojte se po něm sáhnout. Je skvělým pomocníkem při odmašťování a leštění skleněných povrchů.

Napsat komentář