Pečený losos z horkovzdušné fritézy

Pečený losos: Z horkovzdušné fritézy je ještě zdravější

Není divu, že se pečený losos stal jednou z nejoblíbenějších pochoutek mnoha milovníků gastronomie. Jeho jemná, měkká struktura a výrazná chuť jsou pro mnohé synonymem gastronomického požitku. Zkoušeli jste však někdy pečeného lososa z horkovzdušné fritézy? Pokud ne, připravte se na skutečné gurmánské dobrodružství.

Přejít na recept

Losos, tento růžový bohatý zdroj omega-3 mastných kyselin, je pro mnohé z vás oblíbenou volbou nejen kvůli své lahodné chuti, ale také kvůli svým významným zdravotním přínosům. Jeho konzumace podporuje zdraví srdce, zlepšuje funkci mozku a působí protizánětlivě. V kuchyni je oblíbený pro svou všestrannost; ať už ho marinujete, grilujete nebo pečete, vždycky se vám povede výjimečný výsledek.

Výhody přípravy lososa v horkovzdušné fritéze

Možná se ptáte, proč byste měli dát přednost horkovzdušné fritéze před tradičními způsoby přípravy. Odpověď je jednoduchá: rychlost, efektivita a kvalita. Tento způsob zaručuje dokonalou kůrčičku, zatímco maso zůstává šťavnaté a plné chuti. Kromě toho je tento způsob pečení díky minimálnímu použití oleje o něco zdravější. A co je na tom nejlepší? Výsledek je konzistentní a vždy skvělý.

Kde se losos nejčastěji jí?

Tento druh ryby je oblíbený po celém světě, přičemž největší množství lososa se konzumuje v severoevropských zemích, jako je Norsko, Švédsko a Dánsko. Losos je nedílnou součástí zdejší tradiční kuchyně a často se podává během svátků a zvláštních příležitostí.

Pokud jste ještě neměli tu čest používat horkovzdušnou fritézu, doporučujeme vám přečíst si naše články Co vařit v horkovzdušné fritéze a Jak využít horkovzdušnou fritézu na maximum. Dozvíte se všechny potřebné tipy a triky a díky článkům snáze pochopíte, jak horkovzdušná fritéza funguje.

Možná vás překvapí, že horkovzdušnou fritézu lze používat i jako běžnou troubu nebo dokonce mikrovlnnou troubu. V každém případě bude vaše jídlo o něco zdravější. Pokud vás zajímá, jak byste horkovzdušnou fritézu využili, určitě navštivte náš archiv receptů, kde najdete desítky inspirativních receptů.

Ohodnoťte náš recept!
0

Ingredience

Počet porcí
2kusy filetů z lososa každý s kůží, přibližně 150 g
1 citron
2lžíce olivového oleje
sůl a pepř
Pomůcky
Horkovzdušná fritéza

Nutriční informace

459 Kalorie
2 g Sacharidy
35 g Tuky
35 g Bílkoviny

Postup

1.

Příprava ingrediencí

Kuřecí křídla opláchněte ve studené vodě a osušte. Citron rozkrojte na polovinu. Jednu polovinu nakrájejte na tenké plátky. Z druhé poloviny vymačkejte šťávu.
Označit jako dokončené
2.

Pečení lososa

Lososa vložte do pánve rozpálené fritézy vyložené pečicím papírem. Pokapejte olivovým olejem a citronovou šťávou, osolte a opepřete a rovnoměrně rozložte plátky citronu. Pečte při 160 °C přibližně 15 minut. V závislosti na tloušťce bude losos uvnitř ještě mírně glazovaný. Pokud máte raději dobře propečené, je vhodnější 20 minut.
Označit jako dokončené

Poznámky

Nutriční hodnoty vycházejí z uvedených složek a mohou se ve skutečnosti lišit.
 Uložit jako PDF