Lososový burger

Lososové hamburgery jsou ideální, když na jaře poprvé vytáhnete gril. Čerstvý losos, pikantní wasabi dip, okurka a chřest jsou úžasně pikantní a lehkou změnou oproti těžkým hovězím burgerům a díky sezónním surovinám vám nabídnou skutečnou lahůdku. Další plus: příprava hamburgeru není složitá, a pokud je na grilování ještě příliš chladno, můžete vše stejně dobře opéct na pánvi. Chcete uspořádat opravdovou burger party? Pak doporučujeme také náš cheeseburger a vegetariánský halloumi burger!

Ohodnoťte náš recept!
0

Ingredience

Počet porcí
2 filety z lososa cca. 200 g, bez kůže
1 lžíce olivového oleje
1 lžíce medu
1 limetka
sůl a pepř sůl a pepř podle chuti
2 celozrnné hamburgerové housky
20 g másla
4porce wasabi dipu
4stonky zeleného chřestu
1lžíce citronové šťávy
4listy lollo rosso nebo jiného listového salátu
1/2 červené cibule
1/4 okurky
sůl a pepř podle chuti
Pomůcky
1 Gril s grilovacím roštem

Nutriční informace

1012 Kalorie
51 g Sacharidy
62 g Tuky
58 g Bílkoviny

Postup

1.

Příprava lososa

Lososa opláchněte ve studené vodě a osušte. Kůru z limetky nastrouhejte az limetky vymačkejte šťávu. Obojí smíchejte s olivovým olejem a medem, osolte a opepřete. Lososa marinujte alespoň 1 hodinu v chladničce.
Označit jako dokončené
2.

Na hamburger

Cibuli oloupejte a nakrájejte na tenká kolečka. Okurku omyjte a nastrouhejte nebo nakrájejte na jemná kolečka Salát omyjte a osušte. Chřest omyjeme, odstraníme dřevnaté konce a ochutíme citronovou šťávou, solí a pepřem.
Označit jako dokončené
3.

Ingredience na grilování

Chřest omyjeme a osušíme. Předehřejte gril s grilovacím roštem (nebo pánví) na střední teplotu. Na talíř (nebo pánev) dejte trochu oleje a lososa grilujte z obou stran asi 3 minuty (podle požadovaného stupně propečení). Cibuli a chřest smažte asi 5 minut ze všech stran. Housky nakrájejte na hamburgery, potřete je máslem a opékejte na řezné straně asi 30 sekund.
Označit jako dokončené
4.

Obložení hamburgerů

Housky potřete wasabi dipem. Spodní poloviny housek ozdobte salátem, chřestem, cibulí, lososem a okurkou. Přikryjte hamburgery horními polovinami a ihned si je vychutnejte.
Označit jako dokončené

Poznámky

Výživové informace jsou přibližným vodítkem na základě uvedených složek. Odchylky jsou možné.
 Uložit jako PDF