Glühwein

Vychutnejte si Glühwein: svařené víno s vánoční atmosférou

Glühwein, známý také jako německé svařené víno, je esencí zimní pohody a radosti. Tento tradiční nápoj, který má hluboké kořeny v evropské kultuře, je ideálním společníkem pro chladné večery. Jeho bohatá vůně a hřejivá chuť jsou jako objetí, které vás zahřeje od hlavy až k patě. V tomto receptu najdete snadný způsob přípravy tohoto zázračného nápoje, který přenese atmosféru vánočních trhů i k vám domů.

Přejít na recept

Glühwein není jen o chuťovém zážitku, ale také o tradici. Jako základ používá suché červené víno a obohacuje ho o bohatou paletu koření, jako je skořice, vanilka, badyán, kardamom a nové koření. Tyto složky společně vytvářejí harmonický a nezaměnitelný profil vůně, který je typický pro vánoční období.

Jak připravit dokonalý glühwein

Klíčem k dokonalému glühweinu je pomalé zahřívání směsi, aby se všechny chutě a vůně mohly dokonale spojit. Přídavek rumu dodává nápoji další rozměr a hloubku, zatímco hnědý cukr mu dodává jemnou sladkost. Dva nakrájené a dva odšťavněné pomeranče zajišťují dokonalou rovnováhu mezi sladkým a kyselým a podtrhují jedinečnost tohoto nápoje.

Nejen nápoj, ale i zážitek

Vychutnávání Glühweinu je mnohem víc než jen pití nápoje – je to zážitek. Jeho příprava a podávání je rituál, který lidi spojuje a vytváří nezapomenutelné vzpomínky. Tento nápoj je ideální pro rodinná setkání, večerní posezení s přáteli nebo jako hřejivý doplněk zimních aktivit. Pro větší oslavu můžete také připravit více svařeného vína a podávat ho v nápojovém automatu, který navíc udrží víno ve správné teplotě.

Glühwein jako symbol zimních radovánek

Glühwein je víc než jen svařené víno; je symbolem zimní radosti a pohody. Díky tomuto receptu si můžete v pohodlí domova připravit nápoj, který zahřeje nejen vaše tělo, ale i srdce. Jeho jedinečná chuť a vůně vás přenese do světa tradičních vánočních trhů a vytvoří atmosféru, která je nedílnou součástí zimního období. Připravte si Glühwein, pohodlně se usaďte do svého oblíbeného křesla a nechte se unést kouzelnou atmosférou, kterou tento nápoj přináší.

V našem archivu receptů najdete i další tipy na horké nápoje, které dodají zimním večerům jedinečnou atmosféru.

Ohodnoťte náš recept!
0

Ingredience

Počet porcí
1láhev suchého červeného vína
100 ml rumu
4 pomeranče
2 tyčinky skořice
1 vanilkový lusk
5 hvězdiček anýzu
100 g hnědého cukru
1lžička kardamomových lusků
1lžička nového koření

Výrobky Klarstein pro vaše svařené víno

Nutriční informace

349 Kalorie
38 g Sacharidy
0 g Tuky
2 g Bílkoviny

Postup

1.

Příprava ingrediencí

Rozkrojte dva pomeranče, ze dvou vymačkejte šťávu.
Označit jako dokončené
2.

Míchání svařeného vína

Všechny ingredience vložte do hrnce a za občasného míchání zahřívejte, ale nepřivádějte je k varu. Glühwein si vychutnejte horký.
Označit jako dokončené

Poznámky

Výživové hodnoty se odhadují podle surovin. Ve skutečnosti se mohou lišit.
 Uložit jako PDF