Chia chléb

Chia chléb se slunečnicovými semínky je pravděpodobně nejjednodušším chlebem, který v našem časopise najdete. Protože ho připravujeme v kuchyňském robotu GrandPrix, nemusí kynout a nepotřebuje předehřátou troubu. Vskutku, je hotový téměř bez práce. Stačí vložit ingredience do kuchyňského robotu, spustit program na zadávání těsta, vložit do formy na chleba a upéct – to je vše. Žádné hnětení, žádné kynutí – a přesto bude váš chléb s chia a slunečnicovými semínky na povrchu křupavý a uvnitř nadýchaný. Pokud doma nemáte termovar, jako je náš GrandPrix, můžete samozřejmě ingredience rozmixovat klasickým způsobem ručním mixérem nebo ručně. Vyzkoušejte ji a přesvědčte se, jak rychlé a snadné může být pečení chleba!

Ohodnoťte náš recept!
0

Ingredience

Počet porcí
500 g celozrnné špaldové mouky
500 ml vody
2lžičky soli
42 g čerstvého droždí
20 g bílého vinného octa
65 g chia semínek
80 g slunečnicových semínek
Pomůcky
Zapékací miska
GrandPrix volitelně

Nutriční informace

167 Kalorie
22 g Sacharidy
5 g Tuky
7 g Bílkoviny

Postup

1.

Příprava těsta

Všechny ingredience vložte do přístroje GrandPrix. Zavřete víko a spusťte program Těsto. Případně všechny ingredience rozmixujte ručně nebo ručním mixérem.
Označit jako dokončené
2.

Upečte chléb

Formu na pečení vymažte nebo vyložte pečicím papírem. Nalijte těsto a vložte do nevyhřáté trouby. Pečte 45–55 minut při 200 °C na horní/spodní ohřev. Asi po 20 minutách pečení povrch podélně nařízněte nožem.
Označit jako dokončené

Poznámky

Nutriční hodnoty vycházejí z uvedených složek a mohou se ve skutečnosti lišit.
 Uložit jako PDF