Smažené jarní závitky

Smažené jarní závitky jsou v současnosti na vrcholu našeho seznamu opravdu chutných asijských pochoutek. Nízkokalorický rýžový papír je dvakrát obalený okolo lahodné náplně z čerstvé zeleniny, koření a tofu. Malé kapsičky se potřou trochou sezamového oleje a vloží do horké fritézy. Ušetříte tak zbytečný tuk při smažení nebo fritování. Poté je rádi namáčíme do sójové omáčky se sezamovými semínky. Jak je máte nejraději?

Ohodnoťte náš recept!
0

Ingredience

Počet porcí
16listů rýžového papíru
1 mrkev
100 g hub
1 jarní cibulka
1 červená paprika
2 stroužky česneku
100 g tofu
20 g čerstvého zázvoru
2lžíce sezamového oleje nebo rostlinného oleje
2lžíce sójové omáčky
1 lžička kari pasty my používáme červenou, ale stejně dobře fungují i jiné kari pasty
sůl a pepř podle chuti
Pomůcky
Horkovzdušná fritéza

Nutriční informace

109 Kalorie
17 g Sacharidy
3 g Tuky
2 g Bílkoviny

Postup

1.

Příprava ingrediencí

Papriky omyjte, zbavte semínek a nakrájejte na malé kostičky. Oloupejte a nastrouhejte zázvor. Jarní cibulku omyjte a nakrájejte na tenká kolečka. Rozdrťte tofu.
Označit jako dokončené
2.

Smažení náplně

Na pánvi rozehřejte 1/2 lžíce sezamového oleje s nastrouhaným zázvorem. Nejprve na středním plameni orestujte mrkev, česnek a koření. Asi po 5 minutách přidejte houby. Po dalších 5 minutách přidejte jarní cibulku, tofu, sójovou omáčku, kari pastu, sůl a pepř. Pokračujte ve smažení, dokud se tekutina trochu nezredukuje a náplň nebude kašovitá.
Označit jako dokončené
3.

Zarolujte rolky

Rýžový papír namočte jednotlivě do vody v mělké misce. Počkejte asi 30 sekund, dokud papír nebude pružný. Do středu dejte asi 2 lžíce náplně, přeložte je přes boky a srolujte. Stejným způsobem omotejte kolem kapsy další list rýžového papíru. Takto pokračujte, dokud budete mít náplň.
Označit jako dokončené
4.

Smažení rolek

Vložte závitky na pánev horkovzdušné fritézy vyloženou pečicím papírem, potřete je trochou sezamového oleje a smažte při 200 °C asi 10 minut. Rolky otočte a postup opakujte. Hotové závitky si vychutnejte se sójovou omáčkou a sezamovými semínky.
Označit jako dokončené

Poznámky

Nutriční hodnoty vycházejí z uvedených složek a mohou se ve skutečnosti lišit.
 Uložit jako PDF