Poke bowl

Poke bowl je pravidelnou položkou v našem jídelním lístku. Proč? Protože je tak neuvěřitelně univerzální, můžete kombinovat své oblíbené ingredience a kombinace obvykle obsahuje vše, co potřebujete pro zdravé a vyvážené jídlo. Dnes vám ukážeme naše oblíbené Poke s lososem, avokádem a edamame. Vše připravíte velmi rychle a navíc se takový pokrm hodí jako předpřipravené jídlo (i když ho možná nebudete moci tak pěkně servírovat).

Ohodnoťte náš recept!
0

Ingredience

Počet porcí
120 g rýže na sushi
200 g lososa v kvalitě pro sushi
2lžičky sezamových semínek
1 avokádo
1/2 okurky
4 ředkvičky
80 g edamame
1 jarní cibulka
1lžíce majonézy
1 lžička omáčky Sriracha
1lžíce sezamového oleje
2 lžíce sójové omáčky
sůl a pepř podle chuti

Nutriční informace

808 Kalorie
64 g Sacharidy
42 g Tuky
38 g Bílkoviny

Postup

1.

Příprava

Rýži na sushi uvařte podle návodu na obalu a nechte ji mírně vychladnout. Avokádo rozpulte, oloupejte, zbavte pecky a nakrájejte na tenké proužky. Okurku, jarní cibulku a ředkvičku omyjte a nakrájejte na tenké plátky. Edamam umyjte.
Označit jako dokončené
2.

Lososa marinujte

Lososa opláchněte ve studené vodě a velmi ostrým nožem odstraňte kůži. Nakrájejte na kostky velké 1,5 cm. Smíchejte srirachu, majonézu, sezamový olej, sůl a pepř a lososa dobře marinujte. Vložte na 30 minut do chladničky.
Označit jako dokončené
3.

Připravte Poke bowl

Všechny ingredience rozdělte do 2 misek nebo hlubokých talířů. Nejprve rozdělte rýži a pokapejte ji sójovou omáčkou. Doplňte ji edamame, avokádem, okurkou, ředkvičkami a lososem. Posypte sezamovými semínky a jarní cibulkou.
Označit jako dokončené

Poznámky

Poke bowl si můžete navrhnout podle vlastních představ. Salát z mořských řas místo edamame a kuřecí maso nebo krevety místo lososa? Udělejte si poke bowl podle svého gusta!
Výživové údaje jsou přibližně vypočítány na základě uvedených složek. Odchylky jsou možné.
 Uložit jako PDF