Cruffins

Cruffins: úžasná kombinace croissantů a muffinů. Zní to jako skvělý nápad, že? My si to myslíme také! Proto jsme se hned pokusili vyrobit toto malé pečivo. Někdo je peče jen tak s máslem, jiný je plní čokoládovým krémem (podle nás také skvělý nápad). Jako náplň jsme zvolili sladkou a oříškovou kombinaci ostružinového džemu a mletých mandlí. Jako vždy je krása receptů v tom, že si je můžete upravit podle libosti. Kornouty můžete samozřejmě naplnit také bobulovým ovocem nebo jiným ovocem, pomazánkami a džemy všeho druhu. Buďte kreativní a překvapte sebe i své hosty krásnými malými cruffiny.

Bez hodnocení

Ingredience

Počet porcí
600 g mouky typ 405
1balíček sušeného droždí
4lžíce cukru
180 ml mléka
200 g másla
1lžička vanilkového aroma
1špetka soli
Na náplň
200 g ostružinového džemu
50 g mandlí
Pomůcky
12 Forma na muffiny
Kuchyňský robot volitelné

Nutriční informace

395 Kalorie
52 g Sacharidy
17 g Tuky
7 g Bílkoviny

Postup

1.

Příprava

V malém hrnci rozpusťte máslo a nechte ho vychladnout. Zahřejte mléko na pokojovou teplotu.
Označit jako dokončené
2.

Příprava těsta

V míse smíchejte mouku, droždí, cukr a sůl. Přidejte mléko a máslo a hněťte v kuchyňském robotu s hákem na těsto 5 minut při střední rychlosti, dokud nebude těsto hladké. Těsto krátce prohněťte na pomoučené pracovní ploše (těsto by se již nemělo lepit). Vložte je do mísy, přikryjte kuchyňskou utěrkou a nechte 1 hodinu na teplém místě.
Označit jako dokončené
3.

Předehřejte troubu

Troubu předehřejte na 180 °C.
Označit jako dokončené
4.

Vytvarujte cruffiny

Těsto rozdělte na 6 stejných dílů (v případě potřeby použijte kuchyňskou váhu). Každý kousek těsta rozválejte na obdélník o tloušťce asi 0,5 cm. Potřete ho džemem a posypte mandlemi. Delší stranu srolujte. Podélně ho nařízněte nožem tak, aby byly vidět jednotlivé vrstvy. Každou porci podélně srolujte a opatrně vložte do formy na muffiny. Takto pokračujte se všemi kousky těsta.
Označit jako dokončené
5.

Upečte cruffiny:

Cruffiny pečte asi 30 minut dozlatova.
Označit jako dokončené

Poznámky

Výživové údaje jsou přibližně vypočítány na základě uvedených složek. Odchylky jsou možné.

Napsat komentář