Pořádek v lednici s našemi tipy není věda

Správné uspořádání potravin v chladničce je nesmírně důležité nejen z estetického hlediska, ale také z hlediska jejich trvanlivosti. S uklizenou lednicí budete také méně plýtvat, protože budete mít dokonalý přehled o tom, co máte a co je třeba co nejrychleji spotřebovat. Jak uklidit lednici?

Pořádek v lednici díky zónám

Pokud chcete mít jistotu, že vám potraviny vydrží co nejdéle, a zároveň na ně dohlížet, rozdělte si lednici na několik zón. Dobrou volbou je v tomto případě například kompaktní chladnička Spitzbergen Uni, kde bude mít vše své místo. Jak tedy správně umístit potraviny?

zdroj: Shutterstock

Dveře chladničky

Teplota ve dveřích chladničky je poměrně vysoká a může dosáhnout až 15 °C. Proto je dobré zde uchovávat nápoje, které chcete chladit pouze jemně, tj. láhve a plechovky s vodou nebo vínem. Do dveří dáváme také zavařeniny, máslo a vejce.

Pořádek v lednici díky plastovým krabičkám?

Jak ukazují piktogramy, plastové boxy ve spodní části chladničky jsou obecně určeny k uskladnění ovoce a zeleniny. Díky teplotě 10 °C a přítomnosti LED osvětlení mají ideální podmínky pro zachování správných nutričních hodnot a čerstvosti.

Mohlo by vás zajímat: Jak mít domácnost s nulovým odpadem?

Spodní police

S teplotou přibližně 2 °C je to nejchladnější místo v chladničce vhodné pro skladování syrového masa, ryb a mořských plodů. Můžete také skladovat potraviny, které plánujete uchovávat v chladničce po delší dobu.

Střední police

Střední část chladničky udržuje konstantní teplotu přibližně 5 °C, takže je vhodná pro skladování mléčných výrobků, uzenin s dostatečnou zárukou a dalších trvanlivých surovin. Je dobré sem umístit potraviny, které ještě nejsou rozbalené.

Pořádek v chladničce vám ušetří čas i peníze.
zdroj: Shutterstock

Horní police

V horní části chladničky je teplota přibližně 8 °C. Je to ideální prostor pro skladování hotových jídel nebo otevřených trvanlivých potravin. V obou případech je nezapomeňte skladovat ve sklenicích nebo krabicích, aby se zabránilo přístupu vzduchu a předčasnému zkažení.

Více informací o tom, jak se chovat zodpovědně k našemu životnímu prostředí, najdete na naší stránce Buďte zodpovědnější, buďte více EKO.