Speculatius Tiramisu

Speculatius Tiramisu s jablečno-skořicovým kompotem. Opravdu vánoční dezert! Protože buďme upřímní: bez sušenek Spekulatius se o Vánocích nic neobejde. Proto jsme lahodné sušenky namočili do kávy, potřeli skořicovým krémem z mascarpone a těsně před dokončením jsme je potřeli jablečným kompotem. Tento výtvor pokrytý tenkou vrstvou kakaa je neodolatelný nejen na pohled, ale i chuťově. Mikuláš zaručeně přijde a ukradne zbytky z lednice. Čestné slovo!

Ohodnoťte náš recept!
0

Ingredience

Počet porcí
4polévkové lžíce instantní kávy v prášku
500 g sušenek Spekulatius
500 g mascarpone
500 g nízkotučného tvarohu
4porce jablečno-skořicového kompotu
80 g hnědého cukru
2 žloutky
2lžíce kakaa na pečení
2lžičky skořice
1balíček vanilkového cukru
1špetka soli
Pomůcky
Zapékací miska
Hvězdicový řezák volitelně

Nutriční informace

565 Kalorie
63 g Sacharidy
28 g Tuky
13 g Bílkoviny

Postup

1.

Připravte si

Svařte kávu s asi 300 ml vody a nechte ji vychladnout. Mascarpone, žloutky, hnědý cukr, skořici, nízkotučný tvaroh a vanilkový cukr vyšlehejte do homogenní hmoty.
Označit jako dokončené
2.

Vrstvení tiramisu

Německé kořeněné sušenky Spekulatius krátce namočte do studené kávy a poté jimi vyložte plech. Přikryjte tenkou vrstvou krému a postup opakujte. Poslední vrstvu piškotů potřete jablečno-skořicovým kompotem a poté poslední vrstvou mascarpone krému. Tiramisu uložte do chladničky alespoň na 2 hodiny.
Označit jako dokončené
3.

Zdobení tiramisu

V případě potřeby opatrně položte vykrajovátka na tiramisu a posypte je kakaem. Tento postup opakujte, dokud se nevytvoří krásný vzor a celé tiramisu není pokryté kakaem.
Označit jako dokončené

Poznámky

Výživové údaje jsou přibližně vypočítány na základě uvedených složek. Odchylky jsou možné.
 Uložit jako PDF