Jablečné růže

Jablečné růže nejen krásně vypadají, ale také výborně chutnají. Jablečné růžové muffiny z listového těsta s borůvkovým džemem, jablky a vlašskými ořechy jsou dokonale chutné. A: Ať už jako dárek ke Dni matek, Valentýnu nebo jen tak: krásné růže jsou skvělým dárkem pro vaše blízké. Odvážíte se?

Ohodnoťte náš recept!
0

Ingredience

Počet porcí
2balíčky hotového listového těsta z chladicího stojanu
4 červená jablka
1lžíce citronové šťávy
100 g borůvkového džemu
1lžíce skořice
1lžíce hnědého cukru
1lžíce vody
50 g vlašských ořechů
Práškový cukr k posypání podle chuti
Pomůcky
12 Forma na muffiny
Kuchyňské struhadlo volitelné

Nutriční informace

253 Kalorie
29 g Sacharidy
14 g Tuky
3 g Bílkoviny

Postup

1.

Připravte se

Jablka omyjte, rozčtvrťte, odstraňte jádřince a nakrájejte je na pravidelné, velmi tenké plátky. Pokud máte kuchyňské struhadlo, můžete ho použít i k nakrájení jablek na plátky s příslušným otvorem. Smíchejte džem, vodu, skořici a cukr. Vlašské ořechy nasekejte najemno. Listové těsto rozválejte a krátkou stranu nakrájejte na 6 stejně širokých pruhů.
Označit jako dokončené
2.

Jablka namočte

Vložte plátky jablek do misky s vodou a citronovou šťávou a nechte je 5 minut namočené. Pokud se vám plátky jablek nezdají dostatečně poddajné, můžete je vložit na talíř do mikrovlnné trouby při výkonu 300 W na 1 minutu.
Označit jako dokončené
3.

Vytvarujte jablečné růže

Proužky listového těsta potřete marmeládovou směsí a posypte ořechy. Na těsto položte asi 5-6 plátků jablek podélně, slupkou nahoru, aby vyčnívaly nahoru. Pruh listového těsta jednou podélně přeložte uprostřed a srolujte.
Označit jako dokončené
4.

Předehřejte troubu

Troubu předehřejte na 180 °C.
Označit jako dokončené
5.

Upečte jablečné růže

Jablečné růžičky vložte do vymaštěných formiček na muffiny a pečte asi 30 minut, dokud těsto nezezlátne. Po vychladnutí posypeme moučkovým cukrem podle chuti.
Označit jako dokončené

Poznámky

Výživové údaje jsou přibližně vypočítány na základě uvedených složek. Odchylky jsou možné.
Místo borůvkového džemu můžete použít také meruňkový nebo ostružinový džem. Pokud chcete dosáhnout absolutní jablečné chuti, můžete použít také jablečné pyré. Vytvořte si růže přesně podle svých představ!
 Uložit jako PDF