Dýňovo-ovesná kaše přes noc

Ovesná kaše přes noc a její podzimní verze!

V dnešním uspěchaném světě hledáme jednoduché a zdravé způsoby, jak začít den. Recept, který vám dnes představíme, kombinuje oblíbený snídaňový trend s výjimečným chuťovým profilem podzimu. Dýňovo-ovesná kaše přes noc

Přejít na recept

Overnight oats neboli noční ovesná kaše je v posledních letech velmi oblíbená, a to nejen kvůli snadné přípravě. Tento recept je plný zdravých ingrediencí, které poskytují dlouhotrvající energii, vlákninu a mnoho důležitých vitamínů a minerálů. Na rozdíl od tradiční snídaně, po které můžete mít hlad už hodinu nebo dvě po jejím snědení, ovesná kaše přes noc udrží váš žaludek spokojený a vaše tělo nabité energií po dlouhou dobu.

Naše jedinečné složení, dýňové pyré, dodává této kaši nový rozměr a zaručuje, že vaše snídaně bude nejen výživná, ale také plná chuti. Dýně je skvělým zdrojem vitaminu A, který je důležitý pro zrak, pokožku a imunitní systém. A dýňové koření? Díky tomu má tato kaše skutečně podzimní charakter.

Výhody naší receptury a flexibilita spotřeby

Náš recept na ovesnou kaši s dýní na noc kombinuje výhody ovesných vloček s výživnými ingrediencemi, jako jsou chia semínka, řecký jogurt a kokosové mléko. Chia semínka jsou bohatá na omega-3 mastné kyseliny, řecký jogurt dodává bílkoviny a kokosové mléko krémovou chuť a jemnou exotickou příchuť.

Jednou z hlavních výhod tohoto receptu je jeho flexibilita. Můžete si ji připravit večer a ráno ji mít připravenou na cestu do práce nebo do školy. Je ideální pro ty, kteří nemají mnoho času na přípravu snídaně. Ať už jste doma, v kanceláři nebo na cestách, tato kaše je ideálním společníkem.

A nezapomeňte na javorový sirup a vanilkový extrakt, které dodají kaši sladkou a voňavou chuť, kterou si prostě zamilujete.

Dýňová ovesná kaše přes noc je dokonalou podzimní variací oblíbeného receptu. Je zdravá, výživná a plná chuti. Pokud hledáte nový způsob, jak si vychutnat snídani a zároveň získat všechny výhody ovesných vloček, je tento recept určen právě vám. Zkuste to ještě dnes a začněte svůj den správně!

Další inspirativní recepty nejen na zdravé snídaně najdete v našem archivu receptů. Pokud si chcete kromě zdravé snídaně připravit i zdravou svačinu, ať už na výlet nebo na dlouhý den v práci, doporučujeme náš článek Recepty na zdravé svačiny. Toto jsou naše tipy! Pokud máte správné krabičky na potraviny, můžete si všechna připravená jídla vzít s sebou na cesty.

Ohodnoťte náš recept!
0

Ingredience

Počet porcí
150 g řeckého jogurtu
150 ml kokosového mléka nebo jiného mléka
150 g ovesných vloček
100 g dýňového pyré
1lžíce javorového sirupu
1lžička vanilkového extraktu
2lžičky chia semínek
2lžičky dýňového koření

Nutriční informace

549 Kalorie
63 g Sacharidy
25 g Tuky
14 g Bílkoviny

Postup

1.

Příprava ingrediencí

Smíchejte řecký jogurt, mléko, dýňové pyré, vanilkový extrakt a javorový sirup.
Označit jako dokončené
2.

Dokončení směsi

Vmíchejte ovesné vločky, chia semínka a polovinu dýňového koření. Směs rozdělte do dvou sklenic nebo krabiček a dejte ji přes noc do chladničky.
Označit jako dokončené
3.

Podávejte

Kaši dochuťte ještě trochou jogurtu nebo šlehačky a podávejte se zbylým dýňovým kořením a javorovým sirupem. Dobrou chuť!
Označit jako dokončené

Poznámky

Nutriční hodnoty vycházejí z uvedených složek a mohou se ve skutečnosti lišit.
 Uložit jako PDF