Klimatizace a zvířata: Jaká je ideální teplota pro domácí mazlíčky?

Určitě už jste slyšeli, že velké teplotní rozdíly mezi interiérem a exteriérem nejsou zdravé. Pokud je venku, řekněme 30 °C, byt bychom měli zchladit maximálně o 6 stupňů. V opačném případě můžeme ze studeného proudícího vzduchu lehce onemocnět. Podobné je to přitom i v případě našich domácích mazlíčků, i když tady musíme zohlednit více faktorů. Které?

summer sale 2022

Každé zvíře zvládne jinou teplotu

V případě malých psů a koček je potřeba počítat s tím, že zejména na otevřených prostranstvích a ve větších místnostech nedokážou udržet ve svém těle dostatečné teplo. Naopak, větší mazlíčkové mají i větší izolační vrstvu a okolní teplotě se dokážou přizpůsobit bez větších problémů. V tomto případě hraje roli i typ srsti a její tloušťka. Kočky a psi se silnou a dlouhou srstí zvládnou i nižší teploty, zvířata s kratší srstí si zase potrpí na teplo. Celé si to můžete jednoduše představit na oblečení – v kabátě nám bývá častěji teplo a v tričku chladno.

zdroj: Shutterstock.com

Dalším faktorem je zdravotní stav zvířete. V případě oslabené imunity byste svého mazlíčka klimatizovaným prostorům vystavovat neměli, hrozí mu totiž prochladnutí. Podobně je to s věkem – starší zvířata nedokážou udržovat teplo ve svém těle do takové míry jako ta mladší. Pozor dávejte i na velmi malá zvířata, ta zase ještě nejsou na teplotní změny připravená.

Jakou teplotu nastavit?

Přestože jsme si vyjmenovali několik faktorů, které ovlivňují ideální teplotu pro konkrétní zvíře, existuje hranice, pod níž byste raději jít neměli. Během horkých letní dní je to v případě psů 20 °C, kočkám byste měli klimatizaci nastavit aspoň na 23 °C. V zimě přidejte stupeň nebo dva, kočky opět snesou víc – klidně 26 či 27 °C.

Written by:

Das Klarstein Team liebt es, in der Küche zu stehen. Hier wird gekocht, gebacken, gedörrt und auch gegrillt was das Zeug hält. Die neusten Rezepte kommen immer direkt ins Magazin!